fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Земјоделците од Егри се пожалија пред Коњановски дека се уште не добиле обесштетување за поплавите од 2019 и 2021

Жителите на селото, посебно ги потенцираа последиците кои ги чувствуваат од штетите настанати од градот и поплавата на земјоделските култури, кои се случија во 2019 и 2021 година, а за кои се уште не добиле обесштетување.

Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски и директорот на ЈКП Водовод, Пеце Милевски, денес го посетија селото Егри, каде имаа средба со месното население.
Жителите на селото, посебно ги потенцираа последиците кои ги чувствуваат од штетите настанати од градот и поплавата на земјоделските култури, кои се случија во 2019 и 2021 година, а за кои се уште не добиле обесштетување.
На средбата, се разговараше и за повеќе инфраструктурни и комунални проблеми со кои се соочува селото, како и за можностите за нивно решавање.
May be an image of 12 people, people standing and outdoors
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close