fbpx
Вести

Зголемен прометот кај храната

hrana1

Во текот на минатата година во трговијата на мало пораст е забележан кај непрехранбените производи, освен горивата и кај храната, пијалаците и тутунот, објави Државниот завод за статистика.

Зголемен промет на мало е забележан и кај моторните горива.


 

плусинфо.мк

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close