fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно и многу студено

Времето во следните денови:ќе се задржи стабилно и студено време со минимални температури и под -10 степени. До среда на места и дневните температури ќе бидат под нула, а потоа ќе имаат тенденција на постепен благ пораст. И утре ќе дува засилен северен ветер.

Денес во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и многу студено, извести Управата за хидрометеоролошки работи.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови, локално со над 60 километи на час.

Можно е да е слика од ‎мапа и ‎текст кој вели „‎Kp. паланка Ckonje тетово св. николе времето утре 06.02 2023 рад тмин, тмакс. Ckonje -5 2 гетово -7 0 маврово -14 8 охрид -8 -1 битола 9 -2 прилеп 8 -3 кр.паланка 9 3 CB николе 5 1 штип 4 2 берово -10 4 дкапија 5 3 струмица 5 2 евгелија 2 4 маврово берово ا прилеп штип × д. Kanuja струмица охрид битола гевгелија‎“‎‎

Утринските температура се движат од минус 10 до 1 степен, додека максималните дневни ќе идат во интервалот меѓу минис 7 и 3 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината денеска ќе биде променливо облачно и многу студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен северен ветер, депературата ќе се движи околу 0-та

Можно е да е слика од текст кој вели „ден вторник (07.02) среда (08.02) време четврток (09.02) петок (10.02) ветер сабота (11.02) 12 мин.тем. (°C) мак.тем. (°C) 14 до -5 променлив -13 до -11 до 3 5 -9 до 1 7 2 до до 10“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close