fbpx
Вести

Центарот на Битола ќе биде пешачка зона

БИТОЛА – Центарот на Битола да биде пешачка зона со еднонасочни улици и да има повеќе простор за пешаци и велосипедисти, предвидува новата сообраќајна студија која Советот на Општина Битола треба да ја донесе овој петок.

Изворhttps://nezavisen.mk/centarot-na-bitola-kje-bide-peshachka-zona/

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close