fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Денес на југоистокот темпетарурата и до 39°C.

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Следува период на многу топло време со дневна температура која насекаде ќе биде над 30, а наместа ќе достигнува 40 степени. Во попладневните часови претежно во планинските подрачја ќе има изолирана појава на нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи.

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Денес во делови од Повардарието и на исток ќе биде многу топло со дневна температура насекаде над 30°C, на југоистокот и до 39°C.

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close