fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Бачовски-Исплата на субвенции од 3 денари по кг. за градинарски култури предадени во преработувачки капацитети

Има пари за градинарите!

АФПЗРР денеска ја реализираше исплатата за дополнителните директни плаќања од 3 денари / килограм за градинарски култури предадени во преработувачки капацитети.
224.4 милиони денари за над 3800 производители на градинарски култури, објави Никица Бачовски.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close