fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Бачовски-Исплатата на субвенциите за полјоделците ќе се реализира до петок

Решенијата за исплата се потпишани за 22.000 баратели.

Исплатата на субвенциите за полјоделците ќе се реализира до петок, решенијата денеска се потпишани и се дадени на спроведување, потврдува за Зелена берза директорот на Платежната агенција Никица Бачовски.Платежната агенција ќе исплати субвенции за полјоделските култури за 22.000 баратели.

А.Блажевска

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close