Вести

БиХ повторно ќе извезува месо во Турција

Босна и Херцеговина годинава ќе може да го искористат неискористениот дел од одобрената сума за извоз на свежо и замрзнато говедско месо во Турција.

bih povtorno kje izvezuva meso vo turcija

 

Станува збор за околу 5.700 тони изјави економскиот советник во амбасадата на Турција во Сараево.

Количините се утврдени по што е добиено зелено светло на состанокот со претставниците на надворешно трговската комора и претставниците на управниот одбор на унијата на извозници на медитеранот на Република Турција заедно со амбасадата на Турција со Сараево.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close