fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Четворица повредени-Возило удри во крдо диви свињи на автопатот Скопје – Штип

Возило управувано од В.А.(19) од с.Батинци-скопско удрило во диви свињи, а потоа и во запрено патничко моторно возило “ауди А6” со скопски регистарски ознаки, во кое бил возачот Б.С.(26) од с.Средно Коњари-скопско.

Рано утрово во 03.00 часот било пријавено дека на автопатот Скопје-Штип во близина на наплатна рампа Преод, патничко моторно возило “сеат леон” со скопски регистарски ознаки, управувано од В.А.(19) од с.Батинци-скопско удрило во диви свињи, а потоа и во запрено патничко моторно возило “ауди А6” со скопски регистарски ознаки, во кое бил возачот Б.С.(26) од с.Средно Коњари-скопско.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close