fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Цената на нафтата расте, a на пченицата паѓа

Цената на пченицата од утрово паѓа и изнесува 1.096 долари за тон, што е пад од околу 2 отсто во однос на претходните денови. Цената на пченката е 790 долари за тон, што е зголемување од околу 1 процент.

Нафтениот пазар и денеска расте. Цената на барелот на лондонскиот пазар изнесува 111 долари, што е нов раст од околу 2 отсто. Во пораст е и цената на барел нафта на лондонскиот пазар и изнесува 107 долари, што е раст од речиси 3% во однос на претходните денови.

Цената на пченицата од утрово паѓа и изнесува 1.096 долари за тон, што е пад од околу 2 отсто во однос на претходните денови. Цената на пченката е 790 долари за тон, што е зголемување од околу 1 процент.https://www.vecer.press/

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close