fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Цената на пченицата порасна на 7,2 долари за бушел

(бушел е еднаков на 27,216 кг)

Цената на златото падна на 2.416,55 долари за унца, а цената на пченицата порасна на 7,1355 долари за бушел (бушел е еднаков на 27,216 кг).

Франкфуртската берза DAX денеска падна на 18.671,45 поени, лондонскиот FTSE 100 на 8.365,25 поени, францускиот CAC 40 на 8.124,15 поени, додека московскиот MOEX се искачи на 3.439,82 поени.

Вредноста на американскиот берзански индекс Dow Jones се искачи на 39.872,99 поени, S&P 500 на 5.321,41 поени, а вредноста на Nasdaq индексот на 16.832,62 поени.

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close