fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Денеска локален слаб дожд, а на планините претежно во западните и северните делови со слаб снег

Од четврток ќе има значителен пораст на температурите.

Времето утре: Променливо облачно со повремен локален слаб дожд, а на планините претежно во западните и северните делови со слаб снег. Кон крајот на денот и во текот на ноќта поради значително заладување, во северните делови ќе има услови за провејување на снег и на повисоките места. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер претежно од југозападен правец.
Во Скопје променливо облачно со услови за слаб дожд. Ќе дува умерен југозападен, а кон крајот на денот северен ветер.
Нема опис за фотографијата.

 

Времето во следните денови: Во вторник ќе има преодно стабилизирање на времето, а во среда се очекуваат нови врнежи од дожд, на места пообилни, а на планините и на повисоките места од снег. Од четврток ќе има значителен пораст на температурите.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден вторник (13.12) среда (14.12) (14. време четврток (15.12) петок (16.12) Bemep сабота (17.12) -1 до 6 мин.тем. (C) мак.тем. (C) до 3 до 10 1 до 5 2до9 9 2 до 2 до 8 8 до 13 3 до 9 10 до 15 до 15“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close