fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Градот го отепа ранскиот тутун во Беровци, тутунарите бројат големи штети

Прилепското село Беровци вчера попладне беше погодено од невреме со град.

Во нивите на Марјанчо Цветкоски во селото Беровсци, Прилепско не остана речиси ништо за берба од ранскиот тутун, откако вчера попладне невереме со град и пороен дожд ги уништи насадите со тутун и јачмен.

-Имам голема штета, особено кај ранскиот тутун и кај јачменот. Се е залеано и однесено. Штета е голема и му нема спас на насадите со тутун , се жали Цветскоски.

Фотографиите испратени за Зелена берза зборуваат повеќе од се’.

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

 

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close