fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Хоџа-Кога буџетот ќе стане активен ќе се исплатат сите субвенции

Хоџа одговарајќи на новинарско прашање во врска со доцнењето на исплатата на субвенциите истакна дека тоа е резултат на носењето на ребалансот на Буџетот.

Министерот за земјоделие Арјанит Хоџа одговарајќи на новинарско прашање во врска со доцнењето на исплатата на субвенциите истакна дека тоа е резултат на носењето на ребалансот на Буџетот.

-Во тек е процедура во Собрание за усвојување ребаланс на Буџетот. Значи тоа треба да се затвори следната недела ако не грешам, бидејќи е вратен во Собрание усогласениот текст на Буџетот и верувам дека веднаш после усвојувањето, кога буџетот ќе стане активен ќе се исплатат сите субвенции, рече министерот. 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close