fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Илиевски-Во Битола пристигнаа 3751 картичка од мерката за зелена нафта

За пелагониските земјоделци 391 205 евра помош во нафта

Почитувани земјоделци од општините Битола, Новаци и Могила
Ве известуваме дека во подрачната единица во Битола пристигнаа 3751 картичка од мерката за зелена нафта во вредност од 24 176 375 денари или 391 205 евра.
Ги повикуваме сите земјоделци од утре 20 септември 2023 година да си ги подигнат своите картички во просториите на ПЕ Битола секој работен ден, информира раководителот на ПЕ Битола
Методија Илиевски
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close