fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Кој намерно предизвикува штети на водоводот Алинци-Будаково?

Од јавното претпријатие „Водовод“ Битола веќе пријавиле во полиција

За само две недели трипати намерно е оштетен главниот водоводен систем Алинци-Будаково, а цевката е толку многу оштетена што не може ниту да се санира, туку се потребни поголеми зафати, информира директорот на ЈП “Водовод” од Битола, Горан Козаров.

-Поради тоа жителите кои се снабдуваат со вода од овој систем можно е да останат без вода . Доколку се продолжи со оштетување водоснабдувањето ќе биде во прекин повеќе часови или денови, вели Козаров
Од “Водовод” ваквите штети на водоводниот систем велат веќе ги  пријавија во полиција
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close