fbpx
Без категоријаВестиМакедонијаРурална ЖенаСоветиТоп вести

Лудо тесто, им успева секогаш на сите

„Чудо“ кое што може да стои во фрижидер цела недела

Од лудо тесто можете да направите најразлични печива.

Лудото тесто за многумина е сеќавање на осумдесеттите и деведесетите, кога соседите си разменувале рецепти за тоа „чудо“ што може да остане во фрижидер една недела, а некои велат и подолго. Доколку сакате солени или слатки печива, ви предлагаме да го пробате овој рецепт кој секогаш функционира за секого и е практичен. Замесете меко тесто со евтини состојки и секогаш имате подготвено пециво, дури и за неочекувани гости.

Состојки:

– 500 мл топло млеко
– 30 гр свеж квасец
– 1 лажичка шеќер
– 1 лажичка сол
– 1,3 кг брашно
– 400 мл јогурт
– 2 жолчки
– 100 мл масло

Подготовка:
Во садот истурете 250 мл топло млеко, потоа додадете шеќер, една лажица брашно и издробете го квасецот. Добро измешајте и оставете да се активира. Во друг сад измешајте го преостанатото брашно, додадете масло, преостанатото топло млеко, изматените жолчки, јогуртот и солта. Измешајте ги состојките, па додадете го активираниот квасец и замесете мазно тесто. Тестото обликувајте го во топка, па премачкајте го со масло од сите страни. Ако сакате веднаш да направите нешто од тестото, тогаш покријте го и оставете го да нарасне 45 минути.Ставете го во кесичка која исто така сте ја премачкале со масло. Можете да го чувате во фрижидер до една недела.https://nezavisen.mk/

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close