fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Најнова прогноза за следната работна недела

Врнежлива недела. Утринската температура ќе биде во пораст.

Преку денот сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.
Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб променлив ветер.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 20.11.2023 2023 град тмин. тмакс. Ckonje 0 14 тетово 3 14 маврово -2 9 охрид 1 13 битола 4 14 прилеп 3 14 кр.паланка -1 12 св. николе -1 12 штип 0 14 берово -5 10 д.капија 2 16 струмица 1 15 гевгелија 3 17 св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола бит гевгелија“

 

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во вторник по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, а кон крајот на денот најпрвин во западните, а во текот на ноќта и во среда и во останатите делови ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Утринската температура ќе биде во пораст.

Можно е да е слика од ‎текст кој вели „‎ден вторник (21.11) среда (22.11) време четврток (23.11) петок (24.11) BeTep сабота (25.11) мин.тем. (PC) мак.тем. (C) до 5 5 جن до 10 11 до 16 до 9 променлив 10 до 15 2 до 6 7 до 12 1 до 7 10 14 9 14‎“‎

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close