fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Најново од Бачовски за тутунарите-Исплатата на субвенциите во наредните денови!

Потпишани се решенијата за исплата на тутунарите, вели Бачовски за Зелена берза.

Директорот на Платежната агенција Никица Бачовски за Зелена берза потврдува дека субвенциите за тутунот ќе следат во наредните денови како што и претходно беше најавено. Бачовски во изјава за нашиот портал вели дека „ Потпишани се сите решенија и испратени се сите налози до Трезорот на Министерството за финасии. Исплатата во наредните денови“, потврдува Бачовски за Зелена берза.

А.Блажевска

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close