fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиЕкологијаТоп вести

Најстудено во Берово и Битола -7

Преку денот ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне од 8 до 15 степени.

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
-7 Берово, Битола, -5 Скопје-Петровец, Демир Капија, Струмица, -4 Тетово, -3 Прилеп, Штип, Крива Паланка, Дебар, -2 Скопје-Зајчев рид, Претор, Гевгелија, -1 Маврови Анови, Охрид, 2 Крушево, 1 Виница, Дојран.
ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА
Претпладне по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност. Преку денот ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне од 8 до 15 степени.
Во Скопје претежно сончево и тивко, наутро со слаба магла. Максималната температура ќе достигне 11 степени.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден понеделник (09.01) вторник (10.01) време среда (11.01) четврток (12.01) Bemep петок (13.01) мин.тем. до 3 мак.тем. (℃) до 5 6 до 11 до до 10 до 2 до 2до9 9 5 до 3 2до 10 до 10“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close