fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Не чека сончево време со температури до 17 степени

Сончево со мала до умерена локална облачност, поголема во западните делови каде ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Сончево со мала до умерена локална облачност, поголема во западните делови каде ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 17 степени.
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне 15 степени.
-5 Попова Шапка, Берово, -3 Скопје-Петровец, -2 Крива Паланка, Тетово, Куманово, Маврови Анови, -1 Скопје-Зајчев Рид, Битола, Прилеп, Штип, Демир Капија, Струмица, Лазарополе, 0 Виница, Крушево, 1 Гевгелија, 2 Претор, 3 Дебар, 4 Охрид, Дојран.
НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 7 часот (во l/m2)
3 Претор, 2 Битола, Пожаране, Попова Шапка, 1 Маврови Анови, Тополчани, Крушево.
ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА во 7 часот (во сm)
21 Попова Шапка.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close