fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиВиноТоп вести

Николовски-македонското вино како едно од најзначајните извозно ориентирани производи

Здружението Вина од Македонија со поддршка на МЗШВ учествува на еден од најголемите светски саеми за вино и алкохолни пијалоци

Помеѓу 5.726 изложувачи од 62 земји, македонското вино како едно од најзначајните извозно ориентирани производи уште еднаш го покажува својот потенцијал. Здружението Вина од Македонија со поддршка на МЗШВ учествува на еден од најголемите светски саеми за вино и алкохолни пијалоци Prowien Duesseldorf, објави министерот Љупчо Николовски.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close