fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Од денес до в недела пролетни температури и до 17 степени, следната недела студ

Денеска во западните делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

Променливо облачно, претпладне со појава на магла по одделни котлини. Попладне од запад облачноста ќе се зголемува и преку ноќта во крајните западни делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Во Скопје променливо облачно, претпладне со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „паланка Ckonje тетово времето утре 30.11.2023 рад тмин. тмакс. Ckonje 0 11 тетово 0 8 маврово -2 5 охрид 3 11 битола 1 12 прилеп 2 11 кр.паланка -2 9 CB. николе -1 10 штип 1 11 берово -4 6 д.капија 2 12 струмица 1 13 евгелија 3 14 св. николе ア маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Ќе биде стабилно, утре и во петок наутро ќе има појава на магла по котлините. Во петок и на почетокот на викендот ќе дува умерен до засилен јужен ветер што ќе предизвика значителен пораст на дневните температури и побрзо топење на преостанатата снежна покривка. В недела се очекуваат врнежи од дожд, а ветерот ќе се промени во северен.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден петок (01.12) сабота (02.12) време недела (03.12) понеделник (04.12) Bemep вторник (05.12) (05. мин.тем. (C) мак.тем. (°℃) -2до7 до 8 до 16 до 8 10 до 17 до 4 6 до 14 до 5 5 до 11 6 до 12“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close