fbpx
Вести

Паника меѓу граѓаните: Во продажба портокали заразени со ХИВ позитивна крв

На интернет деновиве се прошири вознемирувачка вест дека Царинската служба на Алжир открила големо количество портокали, увезени од Либија, во кои била вбризгана ХИВ позитивна крв.

panika megju gragjanite vo prodazhba portokali zarazeni so hiv pozitivna krv

 

Ако се потврдат индиции ова би било уште една  погубна стратегија на џихадистите во Либија под чија контрола е поголем дел од оваа земја кон своите неистомисленици каде и да се во светот.

Поради веста почна да се шири паника меѓу луѓето, но иако Македонија не увезува портокали од земјите зафатени со војна, сепак проверете пред конзумирање.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close