fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Тројца струмичани од кои двајца малолетни се во притвор поради пустошење шума

Малолетници од село Банско затекнати при пустошење на шума

МВР информира дека вчера, во 14 часот, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Ф.А. (20) и уште двајца малолетници од село Банско, струмичко поради пустошење на шума.

-Тројцата биле затекнати на место наречено „Габровски пат“, атар на село Банско, на планината Беласица како со моторна пила вршат пустошење на шума. Од страна на Шумска полиција затекнатите исечени дрва биле одземени и пренесени во складот на Јавното претпријатие Национални шуми, подружница Беласица – Струмица, известуваат од МВР.По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close