fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Преку ден сончево, попладне промена

Еве каде ќе има услови за пороен дожд денес

Овој вторник временската прогноза ни носи сончево, но променливо време попладне.

Нестабилност со пороен дожд и грмежи најви УХМР за попладне додека максималната дневна температура ќе биде 36 степени.

И во скопската котлина се очекува нестабилно попладне, додека максималната дневна температура ќе се искачи до 32 степени.

Стабилизација и скок на температурите над 30 степени метеоролозите најавуваат од утре, а најтопло ќе биде в четврток и петок.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close