fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Претпладне ќе има локални врнежи од дожд

-1 Берово, 0 Попова Шапка, 2 Скопје-Петровец, Струмица, Лазарополе, Маврови Анови, 4 Скопје-Зајчев Рид, Тетово, Битола, Штип, Велес, Кавадарци, Демир Капија, Крушево, 5 Крива Паланка, 6 Прилеп, Гевгелија, Виница, Дојран, Охрид, Куманово,7 Претор, 8 Дебар.

Претпладне ќе има локални врнежи од дожд. Во вечерните часови и во текот на ноќта по котлините ќе има појава на магла.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „9 4 8 Kp. паланка CKonje времето утре 02.01.2024 град тмин. тмакс. Ckonje 2 9 тетово 4 маврово 3 охрид 4 битола 3 прилеп 4 кр.паланка 2 св. николе 3 штип 2 берово 0 дкапија 3 струмица 4 евгелиа 5 тетово св. николе маврово 11 11 8 11 10 8 11 12 14 берово штип охрид прилеп д.капија д. Kanuja струмиц трумица бигола гевгелија“

 

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До крајот на работната седмица ќе настапи стабилизирање на времето со појава на магла по котлините со променлив интензитет. Влажен бран со врнежи претежно од дожд ќе го зафати нашето подрачје за време не викендот.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден среда (03.01) четврток (04.01) време петок (05.01) сабота (06.01) ветер недела (07.01) мин.тем. (℃) мак.тем. (°C) 蜗 3 2 до 3 8 дя 14 до 3 9 до 16 0 д 5 8 до 16 до 8 до 14 8 до 13“

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close