fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Претпладне сончево, попладне со краткотраен пороен дожд грмежи и засилување на ветерот

Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 23 степени.

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, во западните делови умерен ветер од западен правец. Попладне и кон крајот на денот ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 23 степени.
Во Скопје претпладне сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми и во делови од котлината ќе има услови за краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Максималната температура ќе достигне 21 степен.
Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (26.03) понедепник (27.03) време вторник (28.03) среда (29.03) ветер четврток (30.03) до мин.тем. (PC) мак.тем. (C) до 11 17 23 A до 6 13 19 до 3 5 до 12 S 7 до 14 12 до 17“
МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
-2 Берово, 2 Лазарополе, 3 Битола, Струмица, Крива Паланка, 4 Скопје-Петровец, Тетово, Штип, Охрид, Демир Капија, 5 Куманово, Прилеп, Претор, Попова Шапка, 6 Скопје-Зајчев Рид, Дебар, Маврови Анови, 7 Гевгелија, Виница, 8 Крушево.
Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close