fbpx
Вести

Презентација на извештај за исхрана во градинките и основните училишта

hrana

Интерсекторска работилница „Со подобра исхрана на децата до подобро здравје и благосостојба“, ќе се одржи во Скопје. Дискусиите на работилницата ќе бидат посветени на исхраната на децата во градинките и основните училишта.

На работилницата ќе се обратат министерката за образование и наука, Рената  Дескоска, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и претставникот на УНИЦЕФ во Македонија, Бенџамин Перкс.

Настанот е во организација на Центарот за регионални истражувања и соработка „Студиорум”, со поддршка на ресорните министерства и Фондот на Обединетите нации за деца УНИЦЕФ.


 

сител

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close