fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Прoменливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи

До понеделник ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи, а ќе има услови и за изолирана појава на поинтензивни процеси во форма на невреме со град.

Прoменливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. УВ=5

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „кр.паланка паланка Ckonje тетово cB. николе времето утре 11.06 2022. град тмин. тмакс. Ckonje 16 23 тетово 14 24 маврово 8 17 охрид 14 22 битола 14 22 прилеп 15 21 кр.паланка 13 21 св. николе 16 24 штип 16 24 берово 12 20 д Kanиja 16 25 струмица 16 25 евгелија 16 26 маврово берово штип д. Kanuja прилеп охрия охрид струмица битола гевгелија гевг ув-5 5“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До понеделник ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи, а ќе има услови и за изолирана појава на поинтензивни процеси во форма на невреме со град. Утре и во недела ќе дува засилен северен ветер. Од вторник ќе настапи стабилизација со пораст на дневната температура.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (12.06) понеделник (13.06) време вторник (14.06) среда (15.06) ветер четврток (16.06) 11 до 17 мин.тем. (C) мак.тем. (C) ув 10 до 17 22 09 29 11 до 17 24 до 32 8 до 16 6 25 до 33 9 до 16 7 25 до 33 8 24 до 33 8 8“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close