fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд

Дневната температура масимално до 10 степени.

Променливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец.
Во Скопје облачно и студено, претпладне со слаб дожд. Ќе дува засилен ветер од северен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка времето утре 04.04.2023 град тмин. тмакс. Ckonje 3 7 тетово 2 4 маврово 2 1 охрид 2 6 битола 1 6 прилеп 2 5 кр.паланка 2 5 св николе 2 6 штип 3 7 берово 2 5 д.капија 3 8 струмица 3 8 гевгелија 6 10 тетово Ckonje св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

Во следните два дена времето ќе биде променливо облачно и студено со повремени слаби врнежи кои на повисоките места и на планините ќе бидат од снег. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северен правец. Од среда до петок утринските температури на места ќе се спуштаат под нула.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH cpeAa (05.04) 4eTBpToK (06.04) Bpeme neToK (07.04) ca6oTa (08.04) Bemep HeAeлa (09.04) 2 የቅምች mиH.Tem. (°C) maK.Tem. (°C) Ao 3 5 Ao 13 Ao 3 6 09 15 6 8 Ao 15 Ao 6 10 Ao 16 9 Ao 15“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close