fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

2 степени Попова Шапка, 5 Берово, Маврови Анови, Лазарополе, 6 Крушево, 7 Крива Паланка, Претор, 8 Скопје-Петровец, Тетово, Прилеп, Струмица, Кавадарци, 9 Скопје-Зајчев Рид, Охрид, Битола, Куманово, 10 Виница, Велес, 11 Гевгелија, 12 Демир Капија, Штип.

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни, особено во текот на ноќта. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од југоисточен правец.
Во Скопје променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 29.02.2024 град тмин. тмакс. Ckonje 8 16 тетово 8 14 маврово 9 охрид 12 битола 14 прилеп 13 кр.паланка 14 св. николе 15 штип 16 берово 13 д.капија 16 струмица 16 евгелија 18 тетово 4 7 8 7 6 8 9 4 CB. николе маврово берово штип 1 10 9 10 д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Утре ќе има локални врнежи од дожд, а во текот на ноќта и во петок врнежи од дожд ќе има на повеќе места. Наместа врнежите ќе бидат пообилни, особено во западните и јужните делови (над 20 л/м2). Утре ќе дува засилен, а во петок повремено силен ветер (над 60 км/час) од јужен правец. За време на викендот времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност.

Можно е да е слика од текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close