fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно со сончеви периоди

Утре и во следните денови времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со појава на грмежи. 

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 6, а максималната ќе достигне од 14 до 21 степен Целзиусов.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне 19 степени. Утре и во следните денови времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со појава на грмежи.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close