вестиТоп вести

РТЛ репортажа за бизнисот со марихуана: Пријателството со Заев е голем плус во Македонија

Хрватската телевизија РТЛ направи репортажа од фабриката за марихуана сместена помеѓу Прилеп и Крушево.

93 проценти од сопственоста е на американски инвеститор, додека 7 проценти на Зоран Јаневски, пријател на премиерот Зоран Заев и член на неговата партија, што во оваа земја е голем плус, започнува со репортажата хрватската телевизија.

Во репортажата потоа детално се опишува производството и продажбата на марихуаната од Македонија.

Целата репортажа можете да ја погледнете во продолжение ТУКА.

извор: прес24.мк

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close