fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Русија може да извезе 25 милиони тони жито до крајот на годината

Русија и понатаму останува одговорен снабдувач со храна и енергија, пренесе ТАСС.

Русија може да понуди 25 милиони тони жито за извоз преку пристаништето Новоросијск од први август до крајот на оваа година, изјави постојаниот претставник на Русија во ОН Василиј Небензја на состанокот на Советот за безбедност на ОН за конфликти и безбедност на храната.

Според него, Русија и понатаму останува одговорен снабдувач со храна и енергија, пренесе ТАСС.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close