fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево и топло, попладне изолирана појава на пороен дожд и грмежи

Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе биде 8.

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови од земјава.

Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе биде 8.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 33 степени.

УХМР соопшти дека следува период на топло време со изолирана појава на нестабилност во попладневните часови проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено за време на викендот.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close