fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сончево и топло. Попладне во источните делови нестабилност со пороен дожд и грмежи

МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Попладне претежно во источните делови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „23.05.2024 Времето утре Град Гмин. копие 11 Тетово Гмакс. 26 25 11 8 Маврово Охрид Битола 11 Kp. Паланка 18 23 25 11 Ckonje Прилеп 12 Тетово 24 Св. Николе Св. 10 Кр.Паланка Николе 12 21 25 Маврово Штип 13 26 8 Штип Берово 13 Берово Д.Капила Струмица евгелита 21 26 12 Д. Kanuja Охрид Прилеп 14 26 28 Струмица Бигола Гевгелита“
Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од северен правец.

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close