fbpx
ВестиМакедонија

Сончево со слаб до умерен северен ветер

Утринските температури ќе се движат од -5 до 1 степен, а дневните од 12 до 18 степени.

Сончево време со слаб до умерен ветер од северен правец ќе преовладува денеска во земјава. Утринските температури ќе се движат од -5 до 1 степен, а дневните од 12 до 18 степени.

Во Скопје слично време со утринска температура -2 степена и дневна до 16 степени.

Времето во следните денови:
Во следните два дена ќе се задржи сончево и релативно топло време. Утринските температури на повеќе места ќе се спуштаат под нула, а дневните ќе бидат во пораст. Од петок ќе има зголемување на облачноста, а во деновите од викендот ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд и со опаѓање на дневните температури.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close