fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сушата ги стави земјоделците на мака

20 дена нема заврнато во Прилепско, се жалат земјоделци

-Повеќе од 20 дена нема заврнато во Пелагонија, се жали Марјанчо Цветкоски, земјоделец од Прилепско. Поради сушата, се отежнува садењето на земјоделските култури.

Нема достапен опис

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close