fbpx
Без категоријаВестиВкусот на традицијатаЕкологија

Направете сами таблети за во машина за садови од само 3 состојки

Една шолја сода бикарбона, една четвртина шолја лимонска киселина и една лажица детергент за садови.

Кога ќе соберете и одземете, убаво би заштедиле ако не мора да купувате таблети за машината за садови.

Една девојка на својот Инстаграм профил открила како може сами да направиме таблети за миење садови. Сè што ви е потребно се само неколку состојки.

Една шолја сода бикарбона, една четвртина шолја лимонска киселина и една лажица детергент за садови – добро измешајте ги во мали силиконски калапи, како што се оние за мраз.

https://tocka.com.mk/vesti/362344/napravete-sami-tableti-za-vo-masina-za-sadovi-od-samo-3-sostojki-zastedete-pari

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close