fbpx
ВестиВкусот на традицијатаСовети

Топ 5 рецепти од Tasty за месец декември

Декември е прекрасен месец за експериментирање во кујна. Температурите се доволно ниски за да посакаме нешто топло и сочно, кое ќе го споделиме со саканите и блиските.

top-5-recepti-od-tasty-za-mesec-dekemvri-01.jpg

Tasty ги има секогаш највкусните идеи, а ова се топ 5-те кои вреди да ги пробате во месец декември:

1. Француско лепче полнето со стек и пармезан

2. Мини хот-дог залчиња

3. Кремасти њоки со брокула

4. Плетенка со крем сирење, брусници и бадеми

5. Тирамису чоколаден мус

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close