fbpx
Вести

Викенд временска прогноза – пресврт со времето

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб југозападен ветер.

vikend vremenska prognoza presvrt so vremeto

 

Утринската темепратура ќе се движи од  7 до 16, а дневната од 26 до 32 степени. УВ-иднексот ќе изнесува 6.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб југозападен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 13, а дневната до  31 степен.

Во сабота попладне и во недела ќе биде нестабилно со локален развој на конвективна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Позначителна промена на времето ќе има во понеделник кога ќе преовладува облачно и свежо време со врнежи од дожд, на места пообилни, а температурата значително ќе опадне.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close