fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Во Беловодица дрвокрадци исекле зелени дабови дрва и ги оставиле

Полицијата откри количина од 20 м3 зелени нежигосани дабови дрва.

На 22.07.2023 во 01.15 час.во с.Беловодица, прилепско при заедничка акциска контрола на полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп и РЦ за ГР Југ, пронајдени се зелени нежигосани дабови дрва во количина од 20 м3. Истите со записник за предавање на пронајдени предмети се предадени на лице од Шумска полиција .

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close