fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Во недела променливо облачно, наместа нестабилно со локален пороен дожд и грмежи

До вторник ќе дува умерен до засилен северен ветер што ќе допринесе намалување на температурата на воздухот.

Променливо облачно, наместа нестабилно со локален пороен дожд и грмежи

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка времето утре 31.07 2022 рад тмин. гмакс. Ckonje 18 31 тетово 17 30 маврово 12 24 охрид 16 30 битола 16 прилеп 17 кр.паланка 15 св. николе 17 штип 19 берово 13 дкапија 21 струмица 20 евгелија 22 Ckonje тетово св. николе 31 30 28 30 32 маврово берово 28 35 33 36 штип × д. Kanuja струмица охрид прилеп битола гевгелија yB-8“

Утре времето ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Од понеделник следува период на стабилно време. Од утре до вторник ќе дува умерен до засилен северен ветер што ќе допринесе намалување на температурата на воздухот.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден понеделник (01.08) вторник (02.08) време среда (03.08) четврток (04.08) ветер петок (05.08) 11 до 21 мин.тем. (°C) мак.тем. (PC) ув 10 до 20 28 до 35 10 до 19 променлив 29 до 36 11 до 20 8 30 መራ до 36 12 до 23 8 31 до 37 8 32 до 38 8 8“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close