fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Во сабота, наутро студено преку денот сончево

Во понеделник со зголемување на облачноста, во западните делови ќе започнат врнежи од дожд

Во сабота, наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 24.09.2022 Град Тмин. Тмакс. Ckonje 2 23 Тетово 21 Маврово 15 Охрид Битола 3 2 6 Kp. Паланка 20 Ckonje 2 Прилеп Тетово 3 20 21 Св. Николе 2 Кр.Паланка Св. Николе 19 3 аврово 22 3 Берово -1 Л Штип Берово Д.Капила Струмица Гевгелиа 22 17 23 Штип 下 4 4 Д. Капиа Охрид Прилеп 8 22 24 Струмица Бигола Гевгелита“

ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: За време на викендот утрата ќе бидат студени, а дневната температура ќе биде во пораст, кој ќе биде позначителен во почетокот на следната седмица. Во понеделник со зголемување на облачноста, во западните делови ќе започнат врнежи од дожд, а во вторник ќе биде и нестабилно со повремено пороен дожд и појава на грмежи и засилен ветер. Од почетокот на следната седмица ќе биде ветровито со умерен до повремено засилен јужен ветер.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (25.09) понеделник (26.09) време вторник 7.09) среда (28.09) Bemep четврток (29.09) мин.тем. (°C) мак.тем. 1 до 10 до 12 20 до 26 5до 14 7 до 14 до 27 21 до 24 7 до 14 22 27 22 до 27“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close