fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Во село Иванковци е одобрена поддршка за 17 трактори

Само во една година на располагање ставивме 500 милиони денари за 730 трактори, и 1.5 милиони евра за 206 договори за мерката "бизнис план", објави Николовски.

Во село Иванковци е одобрена поддршка за 17 трактори. Само во една година на располагање ставивме 500 милиони денари за 730 трактори, и 1.5 милиони евра за 206 договори за мерката “бизнис план” .
Модернизација на земјоделството значи држење на чекор со времето и технологијата. Затоа имаме поставено јасни цели, креираме конкретни мерки и политики за земјоделците кои даваат резултати, објави министерот Љупчо Николовски.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close