fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Во Штип веќе се делат картичките за зелена нафта

Земјоделците своите картички за зелена нафта може да ги користат до 30.04.2023 година.

Картичките за зелена нафта за штипските земјоделци веќе стасаа во ПЕ Штип при МЗШВ, што значи дека веќе започнува распределбата.

На територијата на Штип вкупно се опфатени 1.570 земјоделски стопанства.

Земјоделците своите картички за зелена нафта може да ги користат до 30.04.2023 година.

Подигањето на картичките за зелена нафта е исклучиво лично, со валидна лична карта или пасош.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close