fbpx
Агро бизнисВестиЛов и риболовРурален туризамТоп вести

Во следните два дена променливо облачно и посвежо време

МЕТЕОАЛАРМ: Денес долж Повардарието ќе дува засилен северен ветер (над 60 km/h).

Променливо облачно и посвежо со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и источните делови. Долж Повардарието ќе дува засилен северен ветер.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „17 Времето утре 03.07. 03.07.2024 .2024 Град ГМин. Тмакс. копи 18 28 Тетово Маврово Охрид Битола Прилеп Кр.Паланка Св. Николе Штип 26 13 20 15 Kp. Паланка 26 Ckonje 15 Тетово 16 28 27 Св. Николе 14 25 17 MabpoBo 27 19 Берово 28 13 20 Берово Д.Капила Струмица Гевгелига 24 31 Штип ឬ Д. Kanuja Струмица Охрид Прилеп 18 20 30 32 Битола Гевгелита YB=7 =7 ув“
Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

 

Можно е да е слика од нацрт, план на објект и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close