ВестиТоп вести

Земјоделието доживува крах- Земјоделците го фрлаат својот род бидејќи нема откуп

Голема разочараност меѓу земјоделците откако годинава изостана откупот на нивните производи.

-Трета тура за денес. Годинава немат да прскам против трева зш немат од јаболка кај да никнит. КАТАСТРОФА Имам уште нешто дома кој му требит нек идет да зејт дур не ги имам фрлено сите, пишува земјоделец на својот ФБ профил.

 

 


 

kurir

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close