fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

Игор Мирчески-Да се насочиме кон „Сокотаб“и да се блокираат нивните откупи

Дали утре тутунарите ќе ја блокираат фабриката на „Сокотаб“ во Драгожани?

Иницијативниот одбор на тутунари од групата „Македонски тутунари“ пред средбата со премиерот Зоран Заев закажана за во четврток, повикува тутунарите да ја искористат можноста да ја повикаат Второстепената комисија доколку за квалитетен тутун добијат пониска проценка.

Игор Мирчески преку ФБ статус повикува тутунарите да ги блокираат откупните центри на „Сокотаб“.

-Се насочуваме кон „Сокотаб“ ќе се блокираат нивните откупи  и за во среда најверојатно фабриката Драгожани, пишува Мирчески.

А.Б

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close